Корисна інформація: ДОПОМІЖНІ ПРЕПАРАТИ НА ВАРТІ УРОЖАЮ

ДОПОМІЖНІ ПРЕПАРАТИ НА ВАРТІ УРОЖАЮ

image post
  • Опубліковано:

    13 травня 2021, 08:17

Ад’юванти використовують при обробці ЗЗР, внесенні добрив та листковому підживленні. До складу деяких пестицидів вже входять різні ад’юванти: ПАРи, стабілізатори, антивипаровувачі, прилипачі. Тому звертайте увагу на вміст того чи іншого препарату. Для ефективності роботи пестицидів необхідно додавати допоміжні речовини, особливо при використанні недорогих гліфосатів.

Варто звернути увагу на те, що прилипачі – це тільки одна з 13 груп ад’ювантів, хоча багато фермерів вважають, що ад’ювант і є прилипач.


Ад’юванти можна розділити на дві групи: стабілізатори та активатори.

 

Ад’юванти-стабілізатори (кондиціонери для води, піногасники), використовують для нормалізації та стабілізації робочого розчину.

 

 

 

* Кондиціонери для води – зменшують pH води і розчину. Необхідні при внесенні ЗЗР для води з pH вище 7 або при жорсткій воді. Економлять кошти, так як виключають випадання бакової суміші в осад.

* Піногасники – пригнічують вже утворену поверхневу піну або запобігають її появі. Захищають працівників, які контактують з робочим розчином чи обприскувачем, від отруєння та опіків.

 

Ад’юванти-активатори (ПАР,прилипачі, антивипаровувачі, призначені для посилення ефективності ЗЗР та добрив, допомагають пестицидам і листовим добривам краще проникати через кутикулу рослини.

 

 

* Поверхнево-активні речовини (ПАР) – хімічні сполуки, які зменшують поверхневий натяг крапель та сприяють якісному змочуванню й розподіленню рідини по поверхні. Застосовуються на рослинах з восковим нальотом та ворсинками. Розтягуючи краплю по листковій поверхні, вони запобігають опікам культури від крапель води, які довго залишаються на рослинах.

* Прилипачі – речовина , яка під променями сонця  утворює плівку на поверхні рослини. Основна мета цього ад’юванта – «приліпити» робочий розчин до поверхні листа і утримати його. Всім відомий та досить складний для боротьби /(знищення) бур’ян - лобода біла. З підвищенням температури збільшує та потовщує восковий шар на листках, чим унеможливлює своє знищення з полів. Тому кращим рішенням для його знищення буде додавання прилипача до робочого розчину гербіцида.

* Антивипаровувачі – гідроскопічні речовини, які уповільнюють процес висихання крапель на рослинах і допомагають краще засвоюватися діючим речовинам ЗЗР та добривам.

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Людмила
Людмила

(066) 569-37-44

Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський