Новини: ВЖЕ НА ПОЛЯХ УКРАЇНИ!!! ТОП – 5 ШКІДНИКІВ КУКУРУДЗИ

ВЖЕ НА ПОЛЯХ УКРАЇНИ!!! ТОП – 5 ШКІДНИКІВ КУКУРУДЗИ

image post
  • Опубліковано:

    17 червня 2021, 07:52

ВЖЕ НА ПОЛЯХ УКРАЇНИ!!!

ТОП – 5

ШКІДНИКІВ КУКУРУДЗИ

Шведська муха

Шкідливість: пошкоджує кормові рослини, овес, кукурудзу, пшеницю, ячмінь, жито, тритикале, злакові трави.

Симптоми: продовгувасті жовті плями на листках з подальшим деформуванням листової пластини, склеювання кінчиків листочків; в результаті пошкоджень може розвинутися пухирчаста сажка.

Періоди шкодочинності: починають шкодити на ранніх стадіях але симптоми досить важко помітити- вони проявляються у фазу 6-8 листків; шведська муха є потенційним переносником вірусних хвороб кукурудзи.

Заходи захисту: ефективним попереджувальним заходом захисту буде передпосівне протруювання посівного матеріалу Круїзер (6,0-9,0 л/т (144мл/80тис.нас)) та подальше застосування інсектициду Данадим Мікс (0,8-0,15 л/га) в період вегетації при появі шкідника.

 

Гусениця озимої совки

Шкідливість: багатоїдний шкідник.

Симптоми: маленькі дірочки на молодих листочках, згодом з’являються рвані отвори біля основи стебла.

Періоди шкодочинності: від фази 4-6 до 10 листків. Фіксуються пізні пошкодження в період цвітіння.

Заходи захисту: зупинити шкідника складно, коли він знаходитися в стадії розвиненої личинки. Оскільки дії контактного інсектициду замало, варто використовувати системні та системно-контактні препарати: Белт (авіаметодом) (0,1-0,15 л/га) є безпечним для медоносів та  Протеус (0,5-1,0 л/га) обробку проводять за перших ознак ураження шкідниками дворазово з часовими проміжками 20-30 діб.

 

Розанно-злакова попелиця

Шкідливість: сорго, кукурудзу, пшеницю, рис, овес, злакові трави. Переносить вірусну мозаїку кукурудзи.

Симптоми: рослина розвивається повільно, з’являються повздовжні білі смуги, листя поступово жовтіє та зморщується.

Періоди шкодочинності: при пошкодження рослини у фазу 8-10 листків (період формування волоті), в подальшому волоть атрофується.

Заходи захисту: Карате Зеон (0,2-0,3 л/га), Коннект (0,4-0,5 л/га) дворазова  обробка при появі попелиць з проміжками від 30 до 50 днів.

 

Стебловий метелик

Шкідливість: харчується переважно кукурудзою.

Симптоми: проколи листової пластини, які симетрично розташовані по краях центральної жилки.

Періоди шкодочинності: з фази 10-12 листків до цвітіння.

Заходи захисту: після збору врожаю потрібно ретельно подрібнювати стебла, така операція скорочує осінню популяцію шкідника на 70-80%. Своєчасна обробка інсектицидами класу піретроїдів, фосфорорганічних сполук забезпечує відсутність шкідника на посівах кукурудзи: Децис 100 (0,1-0,18 л/га), Актелік (авіаметодом)(1,2-2,0 л/га), Грінфорт ІЛ 200 (0,3-0,5 л/га) дворазові обробки при появі шкідника з інтервалами до 20 днів.

 

Совка кукурудзяна

Шкідливість: багатоїдний шкідник.

Симптоми: великі проколи біля основи стебла, всихання і загибель великої кількості рослин, наявність личинок у кореневій шийці.

Періоди шкодочинності: з фази 3-4 листків і закінчуючи в фазах 10-12 листків.

Заходи захисту: для попередження появи шкідника потрібно подрібнювати пожнивні залишки і кореневі шийки. Коли шкідники досягають другого покоління, то необхідно обприскувати з повітря або проводити обробку трактором з високим кліренсом. На ділянках з високою чисельністю шкідника, кукурудзу слід прибирати на силос. Кораген (0,1-0,15 л/га) застосовують на початку відродження личинок, не шкодить корисним комахам запилювачам,  Ампліго (звичайне обприскування та авіаметодом) (0,2-0,3 л/га) проводиться дворазова обробка в період вегетації за появи шкідника.

Увага!

Інсектициди токсичні для бджіл. При роботі із інсектицидами слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил та  правил особистої гігієни.

https://agrokhim.com.ua/publication-106

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Валерій
Валерій

(096)484-68-36

Райони :

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський