Новини: КАЛЕНДАР РОБІТ У ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР

КАЛЕНДАР РОБІТ У ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР

image post
  • Опубліковано:

    02 червня 2022, 08:36

 


Червень:

ВВСН (73-76)  

Формування-молочна стиглість зерна.

Шкідник: Клоп шкідлива черепашка – 2 і більше личинки на 1м2 у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів – 4-6, в насіннєвому ячмені – 8-10 личинок.

Пшеничні трипси – 40-50 екземплярів на колос.

Злакові попелиці – 20-30 екземплярів на стебло.

Чим працювати: Актара (0,1- 0,14 кг/га), тривалий захисний ефект, що триває до 60 днів. Карате Зеон (0,15 л/га), має стабільну дію за будь-яких погодних умов.

Шкідник: Хлібні жуки- 3-8 екземпляри  на 1м2

Чим працювати: Карате Зеон  (0,20 л/га). Характеризується високою початковою активністю. Ефективний проти деяких кліщів.

Методи боротьби з клопом-черепашкою. 


Липень:

ВВСН (89-92)

Повна стиглість зерна.

Завдання: Запобігти погіршеню якості зерна від шкідливого впливу клопа-черепашки, фузаріозу та інших хвороб колоса.

Що робити: Якнайшвидше і в стислі строки зібрати урожай прямим комбайнуванням всіх площ, які заселені шкідниками та хворобами.

Як прискорити дозрівання зернових-колосових?!


Липень- серпень:

Післязбиральний період.

Агроприйоми, що добпоможуть захистити урожай після збирання.

Завдання: Зберегти посівні, кормові та харчові (хлібопекарські) якості зерна. Створити несприятливі умови для перезараження зібраного врожаю фузаріозом, пліснявою і бактеріальними хворобами.

Що робити:  Очистити та просушити зерно в буртах на токах і в зерносховищах до відповідної вологості, не вище 14%. Зерно рекомендовано розміщувати окремими партіями  з однаковими ступенями зараження фузаріозом.

Допосівний період.

Завдання: Обмежити чисельність шкідливих організмів, особливо в початкові періоди росту й розвитку рослин (хлібний трун, злакові мухи, попелиці, цикадки, кореневі гнилі, септоріоз, вірусні та мікоплазмові хвороби).

 Що робити: Підібрати кращі попередники враховуючи фітосанітарний стан кожного окремого поля. Впровадити волого- та енергозберігаючі технології обробітку ґрунту та оптимальної системи удобрення відповідно до зональних рекомендацій.


Серпень-вересень:

Передпосівний період

(за 2-3 тижні до сівби – в день сівби)

Проблеми: Сажкові хвороби, кореневі гнилі, плямистості листя, пліснявіння насіння, снігова плісень, борошниста роса, бура листкова іржа, септоріоз.

Що робимо:

  • Провести фітоекспертизу на визначення посівних кондицій насіння.
  • Підбрати препарати від комплексу хвороб, видовий склад, яких визначається фітоекспертизою насіння та апробацією насіннєвих посівів, з урахуванням зональних та господарських особливостей вирощування зернових культур і окупності затрат на захист рослин.

На замітку: Системні протруйники краще використовувати безпосередньо перед посівом.

Рішення: Протруювати  насіння із зволоженням або водними супензіями  препаратами інсктицидного, фунгіцидного чи інсектофунгіцидного характеру. Більш детальна інформація про види протруйників для зернових за посиланням. 

Новинка від Syngenta  фунгіцидний протруйник Сертікор для ярих та озимих пшениці та ячменю.  Норма внесення становить (0,75-1,0 л/т), забезпечує ефективний контроль над видами сажкових та пітіозних кореневих гнилей.  


Вересень:

За 1-5 днів до сівби

Проблеми:  Хлібний турун, підгризаючі совки, інші грунтові шкідники в разі сівби після колосових попередників, цикадки, попелиці, злакові мухи, хлібні жуки, трипси.

Рішення:  Предпосівна обробка насіння  інсектицидним протруйником Круїзер  з нормою витрати (0,4-,05 л/т). Препарат досить стійкий та має довготривалий захисний період до 8 тижнів, а стабільний захист від ґрунтових та післясходових шкідників.


Вересень - жовтень:

ВВСН (13-20)

Фаза 3-х листків – початок кущення.

Завдання: Зберегти чисті сходи озимих зернових від зимуючих бур’янів, що спричиняють конкуренцію культурним посівам.

На замітку: В більшості гербіцидів, які можна застосовувати восени є температурний регламент застосування. Оптимальні температури для застосування і ефективної дії гербіцидів становлять від +10°С до +25 °С. На ринку пестицидів давно набрали популярності гербціиди, що застосовуються при низьких температурах від +5°С.

Що робити: Вносити  гербіциди рекомендовані для осіннього застосування.  Захист озимих зернових від бур’янів з осені. 


 

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Валерій
Валерій

(096)484-68-36

Райони :

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський